Teni̇s Kortu Kapatma
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Tenis Kortu Kapatma
Tenis Kortu Kapatma

Tenis yüzyıllara dayanan tarihi ve insanlık üzerinde ayrı ayrı sahalarda oynarak değişik bir spor dalı olma özelliğini herzaman taşımaktadır. Tenis sporu dünyada en çok seyirci ve taraftar kitlesine sahip olunan 3. spor dalıdır. Bu doğrultuda tenis küçük yaşlarda eğitim alınarak oynanmaya başlanan bir spor ve zihin gelişimi için oldukça başarılı bir spordur.

Tenis kortu tipleri hakkında bilgiler.

Beş ana türde tenis kortu vardır. Kortların yüzeylerinde kullanılan malzemeye bağlı olarak her topun yüzeye sekmesindeki hızı farklıdır. Bu da iki kişilik oyunlarda oyunun seviyesini etkileyebilir. En bilinen beş tenis kortu türü:

  • Toprak Kortlar
  • Hydro kort
  • Çim Kortlar
  • Hard Kort
  • Halı Tenis Kortu
  • Sentetik Kort
  • Bazı oyuncular belirli yüzeylerde daha başarılı sonuçlar elde eder. Bu oyunculara başarılı oldukları kortun uzmanı (örneğin çim kort uzmanı) denilir.

Toprak kortları ‘yavaş’ olarak tanımlanırlar;çünkü top rakete gelene kadar hız kaybeder ondan sonra oldukça yükseğe zıplar ve yere çarptıktan sonra ani bir hizlanma olur;çünkü toprak kortta oyuncular top-spin vuruşları tercih etmeleridir. Toprak korttaki maçlar winner adı verilen sayı alan vuruşların daha zor olması sebebiyle daha uzun sürer. Sayılar genellikle oyuncularin basit hatalar denilen topun filede kalması ya da çizgilerin dişarı atilmasi sonucu alınır . Toprak kortlarında oynanan oyunlarda topun bıraktıği izler belirgindir.

Sert ve çim kortlar daha “hızlı” yüzeylerdir. Bu hız yapıldıkları maddeye göre değişir. Bu yüzeylerin özelliği kısa sıçrayışlardır. Bu kortlarda sert servis atan ve vuruşları sert olan oyuncuların avantajı vardır. Çim kortlarda topun sıçraması miktarı, çimin ne kadar sağlıklı ve ne sıklıkta biçildiğini gösterir.

Hizmetlerimiz
Verdiğimiz hizmetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz
Tenis Kortu Kapatma
Halı Saha Kapatma
Havuz Kapatma
Alan Kapatma
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın